Adventní ladění v Horních Heřmanicích

„To jste ještě neviděli, jak se čerti ženili, když Lucifer s Luciferkou spolu svatbu slavili…“ Kdo přišel na naše Adventní ladění do Kulturního domu v Horních Heřmanicích v pátek 1. prosince 2017, toto viděl. Kdo přišel, ocitl se rovnou v pekle. Bubnování, zpěv, vřískot, tanec se nesl do dálav. Když to zaslechli další čerti z okolí, vyrazili za námi. Cestou ten čert potkal Mikuláše a anděla, kteří byli na obchůzce a sledují, jak se děti chovají, zda uklízí hračky… Čert nelenil, a vzal je rovnou k nám do pekla. Ano, ano i Mikuláš si zahrál s čertíky na bubny, a anděl vše pečlivě sledoval. Nakonec se všichni skamarádili a Mikuláš odměnil všechny čerty i čertíky. Po pekelném řádění čekalo na všechny drobné občerstvení.

Nebylo by to Adventní ladění, kdybychom si nezazpívali koledy. Děti nám zazpívaly a rovněž navyráběly spoustu krásných výrobků, které zdobily nejen peklo, ale i sál KD.

Děkujeme DSO Mikroregion Svero-Lanškrounsko – za jejich „Mikulášskou družinu“, a nadílku, kterou připravili pro děti z naší mateřské školy.

Marcela Cacková, DiS – ZŠ a MŠ Horní Heřmanice

Komentáře jsou uzavřeny