Festival sklenic

V pátek 21.9.2018 v odpoledních hodinách vyrazilo 18 zástupců našeho mikroregionu na Festival sklenic, pořádaný v rámci projektu česko-polské přeshraniční spolupráce naším polským partnerem Gminou Dzierżoniów . Festival sklenic se konal v sobotu 22. 9. 2018 v Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów v obci Mościsko.

V dopoledních hodinách nejprve představili vybraní zástupci české i polské strany své recepty na zavařeniny a následně se konaly kulinářské dílny, v rámci kterých byly vytvořeny česko-polské týmy, jež měly za úkol ze zeleniny a ovoce, které měly k dispozici, vytvořit zavařeniny. Komise, která na závěr dílen hodnotila jednotlivé výtvory, zkonstatovala, že vítězi se staly všechny týmy, a za svůj um získal každý z účastníků medaili.

V odpoledních sobotních hodinách se konal Festival sklenic, a to ve venkovních prostorách – na přilehlém fotbalovém hřišti. Zde se představily jednotlivé obce gminy, ale i náš svazek se svými zavařeninami, které si mohl každý z návštěvníků festivalu i zakoupit. Náš mikroregion reprezentovaly se svými zavařeninami zejména zástupci obce Horní Třešňovec a Cotkytle. Především pak výborné džemy paní Petry Duškové z Horního Třešňovce zaznamenaly obrovský úspěch a během festivalu byly zcela vyprodány. Gratulujeme.

Festival sklenic se skutečně vydařil. Počasí nakonec přálo a my všichni, kteří jsme měli možnost se jej zúčastnit, jsme si víkend v Polsku náležitě užili. Děkujeme zástupcům Gmina Dzierżoniów za pozvání i za možnost společně realizovat projekt vzájemné přeshraniční spolupráce, který touto – celkem šestou, resp. třeti aktivitou projektu polské strany končí. Těšíme se zase někdy na setkání…

Foto: Maria Tyszer

Komentáře jsou uzavřeny