Jarmark řemesel a koníčků

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko pořádal v sobotu 15.9.2018 v rámci projektu česko-polské přeshraniční spolupráce s názvem „Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis“ (reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0001346) Jarmark řemesel a koníčků, na kterém se představilo celkem 24 vystavovatelů a řemeslníků z celého našeho regionu. Místo na svou prezentaci měl na jarmarku, který se konal v Areálu zdraví a sportu Dolní Čermná, i náš svazek společně s naším polským partnerem Gminou Dzierzoniów.

Kdo jarmark navštívil, určitě nelitoval. Viděli jsme uměleckého kováře v akci, malířku, či drátenici a jejich výrobky. Předváděna byla výroba keramiky, svíček, mýdel, vánočních ozdob i šperků a shlédli jsme sbírku automobilových modelů či vzácných exponátů brouků a motýlů z tuzemska i z exotických zemí. Vystavovány byly výrobky z patchworku, vyšívané obrazy, pletené šaty či šály, sváteční věnce, ale i soustružené dřevěné výrobky či krásné dřevěné betlémy. Měli jsme možnost si vyzkoušet paličkování, plstění vlny, pletení na hrábích a mnoho, mnoho dalšího. Vzhledem k tomu, že se jednalo o projekt česko-polské přeshraniční spolupráce, představili se nám vystavovatelé čeští i polští. Program byl prokládán krásnými tanečními vystoupeními tanečního folklorního souboru Jitřenka i úchvatných dam z uskupení s názvem DOLCEBABY. Dolnočermenští hasiči zajistili bohaté občerstvení, ale i zábavné pásmo pro děti. Český červený kříž během celého odpoledne prováděl ukázky ošetření drobných, ale i závažných poranění a návštěvníci si měli možnost vyzkoušet poskytnutí první pomoci formou umělého dýchání na figuríně jménem Bohouš. Sladkou třešničkou na dortu byly dolnočermenské koláče a trubičky, upečené místními dámami, které byly již během odpoledne pro svou výbornou chuť zcela vyprodány. Na závěr celého jarmarku zahrála pro návštěvníky ve večerních hodinách kapela QUIZ.

Ještě jednou děkujeme každému, kdo se na přípravě a realizaci jarmarku podílel. Stejně tak děkujeme všem, kteří náš jarmark přišli navštívit. Díky nim se akce skutečně vydařila.

Lenka Bártlová, manažerka svazku

Fotografie z jarmarku lze shlédnout na FB stránkách svazku zde:
https://www.facebook.com/mikroregion.severolanskrounsko/

Fotografie, které pořídila paní Ludmila Ešpandrová, naleznete zde:
https://dolnicermna.rajce.idnes.cz/Jarmark_remesel_a_konicku_15.9.2018/

Oficiální zprávu z jarmarku si můžete stáhnout zde:
http://www.dsomsl.cz/download/jarmark-remesel-a-konicku/

Komentáře jsou uzavřeny