Obec Bystřec se pyšní největším počtem rodáků na Orlickoústecku

Proč v některých obcích lidé, kteří se zde narodili, zůstávají a v jiných ne? Důvody mohou být různé. Nezaměstnanost, dostupnost bydlení a vzdělání, poválečné vysídlení Němců a příchod nových obyvatel, kteří v obci neměli kořeny, vztah k místním tradicím, stěhování do velkých měst…

Největší počet rodáků na Orlickoústecku má naše členská obec Bystřec, ve které se narodilo téměř šedesát sedm procent z přibližně jedenácti set obyvatel obce.

„Přikládám to tomuto krásnému kraji, co se týče přírody, a pak se také lidem v obci snažíme vyjít vstříc, takže možná i to může hrát roli. Faktorů je určitě víc,“ domnívá se bystřecký starosta Jan Votrubec.

Možné příčiny vidí i v tom, že obec je dlouhodobě stabilní a má dobrou dopravní dostupnost do okolních větších měst. Svým obyvatelům rovněž nabízí možnost získat kvalitní bydlení. „Měli jsme spoustu stavebních parcel a už nemáme žádnou,“ přibližuje starosta. „Nemáme naopak velký sál, ale řešíme to tím, že dvakrát do roka pořádáme zájezdy do Prahy, takže kulturní vyžití tady je,“ uzavírá Jan Votrubec.

Zdroj: http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/kolik-maji-obce-svych-rodaku-20170505.html

Komentáře jsou uzavřeny